Mis on microblading?

Tegemist on püsimeigiga, mille kestvus kliendi nahal on keskmiselt 12-24 kuud, olenevalt erinevatest nüanssidest nagu näiteks kliendi nahatüüp, kodune hooldus peale protseduuri teostamist jm.  Microblading erineb tavapärasest püsimeigist selle poolest, et teostatakse manuaalselt, mitte masinaga.
Manuaalselt teostatava protseduuri käigus viiakse spetsiaalne värvipigment naha pealmisesse kihti ning just seetõttu, et ta jääb pealmisesse kihti, tuhmub värv kuni 1,5-2 aastaga. Värvipigment kantakse nahale spetsiaalse väikestest nõelakestest moodustunud teraga, mis jätab väga peene ja puhta joone. Microblading on suhteliselt valutu protsess, kindlasti vähem ebamugavam kui näiteks hambaarsti külastus, sest protseduuri ajal kasutatakse lokaalset tuimestit.
Microbladingut (nagu ka püsimeiki) ei tohi kindlasti ajada segamini tätoveerimisega!

 

Kellele on microblading mõeldud?

Microblading on suunatud peaaegu kõikidele inimestele, ei oma tähtust, kas oled naine või mees, noor või vana, olematute kulmudega või peaaegu täiuslikega. Küll aga on siiski ka välistused. Microbladingut ei saa/tohi teostada inimestele, kellel on:
– kulmupiirkonnas mõni aknevorm
– rasune/õline nahk
– suured sünnimärgid kulmupiirkonnas, mis võivad n.ö. teele ette jääda kui uut kulmukuju luua
– lõhkised kapillaarid
-rohke keratoos

 

Kuidas toimida enne microblading protseduuri?

Peale seda kui oled käinud konsultatsioonis ja selgitanud koos töö teostajaga välja kas ja missugune kulmukuju teha, on aeg tulla protseduurile. Enne protseduuri palun ära ärrita oma nahka mingilgi moel, lase tal olla juba paar eelnevat päeva rahulikult, ära palun kasuta tugevat ja nahka ärritavat kosmeetikat või nahapuhastusvahendeid.

Kuidas microblading protseduur täpselt välja näeb?

Kliendi saabudes alustame õige kulmukuju mõõtmise ja joonestamisega. Seejärel saab klient vaadata üle, kas kuju talle sobib ning seejärel saame alustada protseduuriga. Nagu eelpool mainitud, siis teostatakse microblading’ut spetsiaalse teraga, mis moodustub mitmest väikesest nõelakesest. Protseduuri valulikkuse pärast ei ole vaja muret tunda, sest kasutame lokaalset tuimestust. Peale kuju loomist ja valmis joonistamist karvatehnikas, on protseduur lõppenud ning klient saab koju minna. Kindlasti ei ole microblading midagi sellist, et ei saa kas samal või järgnevatel päevadel kodust välja liikuda.
1-3 kuud peale protseduuri teostan retouch’i, et vajadusel tulemus ühtlustada, kliendi soovil midagi muuta jms.

Kas microbladingut tehakse ainult karvatehnikas?
Maailm, teadus ja erinevate eluvaldkondade tehnikad arenevad meeletu kiirusega. Tänaseks on manuaalsel püsimeigil mitmeid erinevaid tehnikaid, mitte ainult karvatehnika.
Browhouse’i kulmuspetsialist Lydia teostab microbladingut nii karvatehnikas, kui ka hajutustehnikas. Neid tehnikaid on võimalik kasutada eraldiseisvalt, kui ka koos. Tulemuseks on näiteks kulmudega, mille algus on teostatud karvatehnikas ning ülejäänud kulm hajutus- ehk ombré tehnikas.

 

Kuidas toimida peale microblading protseduuri?

Kuigi anname kliendile kaasa põhjaliku järelhoolduse juhendi, siis kirjutame põgusalt ka siia.
Peale protseduuri lõppu peaks klient puhastama oma kulme väga õrnalt, kasutades selleks leiget destilleeritud vett, tehes sellega märjaks vatipadja. Selliselt peaks toimima esimesel ühel-kahel päeval ning seejärel alustama järelhoolduse kreemi  kasutamist. Sellega peaks kreemitama päevas 3-5 korda.
Peale esimese ööpäeva möödust hakkab kulmudele tekkima koorik, mis eemaldub ise 1-2 nädala jooksul (see on individuaalne, lähtuvalt kliendi nahast ja paranemiskiirusest). Just neid koorikuid ongi kreemiga katta, et need ei kõvastuks.
Kindlasti ei tohi klient paranemisprotsessi ajal koorikuid nokkida, kratsida vms. Seda tehes eemaldab ta ka pigmenti ning paranenud tulemus ei jää ühtlane. Vältida tuleks ka päikest, solaariumit, spa-sid, sauna, basseine, liigset higistamist jms. Samuti ei tohiks kasutada kulmudel ega kulmupiirkonnas meiki kuni koorik või selle jäägid on kulmudel.

Kokkuvõtlikult saan öelda, et microblading on suurepärane lahendus ning protseduuri tegemine ja järelhooldus on seda vägagi väärt.

Konsultatsioon on tasuta!

Teenuse maksumus on 200€ ning sisaldab ühte re-touch’i, lisaks ka koduseks hoolduseks Bepanthen Plus kreemi ja hooldusjuhendi.
Aasta hiljem protseduuri korrates on maksumus 100€.